Být členem Asociace Aquaponických Farem se vyplatí

Projekt Čína – Xiamen

Není to tak dlouho, kdy jsme se stali členy Asociace Aquaponických Farem. Tato asociace sdružuje lidi, kteří se zajímají o aquaponii, ale zároveň odborníky v oboru. Také ale zájemce o aquaponické farmy nasměruje na firmy, které farmy vyrobí a postaví v nejlepší kvalitě.

Na asociaci se obrátila Čínská investiční společnost, která připravuje v okolí rychle rostoucího šestimilionového města unikátní projekt o velikosti 100 hektarů a požádala asociaci o poskytnutí partnera, který by pro ně farmu vybudoval. Jsme velice rádi, že volba padla na naši firmu.

Díky tomu jsme dostali pozvání do Číny, kam jsme se vydali za doprovodu pana Michala Fojtíka, který je prezidentem asociace. V Číně jsme si byli prohlédnout staveniště a po několikadenních jednáních jsme se domluvili na spolupráci a podepsali jsme smlouvu na stavbu dvou aquaponických skleníků o velikosti 5500m2. Tyto aquaponické systémy budou zajišťovat sadbu zeleniny a ovoce pro ostatní skleníky.

Tento projekt je zcela unikátní a nemá ve světě obdoby. Celý areál bude sloužit nejen k zásobování obyvatel regionu čerstvými rybami, zeleninou a ovocem, ale budou ho moci navštěvovat rodiny s dětmi a užívat si jezírek, čerstvého vzduchu a krásné okolní přírody.

Jsme velice rádi, že jsme dostali takovou příležitost od Čínského investora a především od Čínské vlády, která je spoluinvestorem v tomto projektu.

Znamená to ale také pro naši firmu přesunout podstatnou část svých aktivit do Číny. V březnu roku 2019 začínáme v Číně stavět a projekt dokončíme koncem roku 2019.

Jen pro zajímavost, v tomto projektu o velikosti 100 hektarů se vyprodukuje zelenina pro 20% celého regionu Xiamen a v aquaponické části se vyprodukuje přes 20 tun jesetera sibiřského, který je v Číně chráněný.

Sledujte novinky a dozvíte se více.

2018-12-28T21:11:01+00:00 28.12.2018|Novinky|