O společnosti 2019-01-03T10:46:18+00:00

O společnosti

Poznejte nás a zjistíte, že jsme pro vás ten pravý partner

Naše společnost se zabývá vývojem a stavbou aquaponických farem a recirkulačních systémů chovu ryb. Naše systémy se dají umístit jak do průmyslových skleníků, tak do nevyužívaných hal, kde sluneční světlo nahrazujeme světlem umělým. Zároveň nabízíme našim zákazníkům i zpětný odkup ryb a zeleniny.

Vývojem aquaponie se zabýváme již více než 7 let, a proto můžeme zaručit funkčnost systému. Poskytujeme profesionální služby, jako vzdálený přístup pro kontrolu kvality vody, profesionální sledovací systém kontroly, kvalitní krmivo pro ryby vlastní výroby, záruku na funkčnost celého systému atd. Nyní není na českém trhu a ani jinde v Evropě jiná společnost, která by fungující aquaponické systémy vyvíjela, vyráběla a dodávala.

Již v roce 2016 jsme založili v Nymburce firmu zabývající se aquaponií (THORILEX). Odešli jsme ale z firmy po neshodách. Díky svému know how a chuti jít vlastní cestou jsme založili firmu novou a lepší. V čem lepší? 7 let vývoje, vlastní bakterie, které nikdo jiný na světě nemá, zkušenosti s chovem ryb (začínali jsme s 20 rybníky), umíme nejen postavit systém, ale také jej zprovoznit a udržovat funkční. V našem vývoji také spolupracujeme s Mendelovou univerzitou v Brně a s dalšími vědeckými subjekty.

Jsme členy Asociace Aquaponických Farem.

historie

Březen 2019

Mobile farming

Vzhledem k velké poptávce po aquaponických kontejnerech jsme spustili nový projekt - Mobile Farming

Červenec 2018

Výjímečný rok 2018

Tento rok je opravdu vyjímečný. V červenci připravujeme pobočku v Německu a budeme zde stavět velký projekt ve dvou průmyslových sklenících.

Nová pobočka v Srbsku

V červenci 2018 jsme založili novou pobočku v Srbsku. Naše nová firma v Srbsku se jmenuje Farma za své. Nyní připravujeme v Srbsku nové projekty pro Srbské ministerstvo zemědělství a pro soukromého investora.

Duben 2018

Dokončení indoorové farmy

První indoorová farma je hotová. V dubnu 2018 jsme dodělali a spustili první velkou farmu v Evropě. Další nabídky na stavby farem se jen hrnou.

Říjen 2017

Indoorová farma

Začínáme budovat první indoorovou farmu v ČR. V říjnu jsme podepsali kontrakt na stavbu největší aquaponické farmy v Evropě. Její velikost je 2500m2. Doufáme že nás tato stavba posune opět o level výš.

Leden 2017

Nový začátek

Díky naší ostražitosti nám zůstalo vše, co jsme se naučili a budovali. Vše nyní můžeme využívat ve prospěch našich klientů. Děkujeme, že nám dáváte svou důvěru.

Červen 2016

Zklamání

Bohužel tento investor chtěl pouze vytěžit naše know how, získat bakterie, živné roztoky, výkresy atd., s cílem nás od našeho vlastního projektu odstavit. Když zjistil, že důležité informace o funkčnosti systému nedáme z ruky a nikomu je neřekneme, připravil nás o akcie. Proto jsme firmu Thorilex opustili a z ní zůstala pouze skořápka bez know – how. Pro nás to byla cenná lekce, díky které jsme se posunuli dále a která nám pomohla k vnitřnímu růstu.

Leden 2016

THORILEX

Založili jsme firmu THORILEX za pomocí investora, který provozuje u Nymburka solární elektrárnu.

Leden 2015

Konec rybníkářství

V roce 2015 jsme se učinili zásadní rozhodnutí - budeme se věnovat pouze aquaponii. Následně jsme prodali naší rybníkářskou firmu. Dalším krokem bylo hledání investora, který by nám pomohl vybudovat firmu na profesionální úrovni.

Leden 2014

Nové nádrže

Přišli jsme na to, že nádrž typu IBC je špatná, jak kvůli tvaru, tak kvůli odvodu znečištěné vody. Proto jsme v průběhu jednoho roku vyvinuli vlastní nádrže, které neustále zdokonalujeme.

Leden 2013

Nitrifikace

Nejdůležitější v celé aquaponii je nitrifikace, filtrace a mineralizace. Nitrifikace je přeměna amoniaku na dusitany a dusičnany, k tomu jsou potřebné nitrifikační bakterie. Sehnat nitrifikační bakterie vhodné pro aquaponii nám ale zabralo téměř 3 roky. Museli jsme pro ně až na Srí Lanku. Tyto bakterie se nám nejvíce osvědčily, nicméně je bylo nezbytné zdokonalit, což jsme zvládli.

Leden 2010

První kroky

Řekli jsme si, že je to velká příležitost přijít s něčím novým, co dává smysl a vzhledem k častým suchům to bude v budoucnu i zapotřebí. Nakoupili jsme tedy 30ks IBC kontejnerů, předělali jsme je a začali jsme zkoušet aquaponii stylem pokus-omyl. Prvotní nezdary byly obrovské. Během několika dní nám vždy ryby pošly a my jsme nevěděli proč. Nakoupili jsme tedy knihy o aquaponii z ciziny a začali jsme dělat vše, jak tam bylo popsané. Ale ani to nepomohlo. Museli jsme tedy vše vymyslet sami.

Leden 2009

Seznámení s aquaponií

V roce 2009 jsme potřebovali pro dlouhodobé opakované přechovávání vlastních ryb vybudovat nádrže. Při hledání možných variant ve světě, jsme narazili na upravenou nádrž, kde ve spodní části byly ryby a v horní rostliny, tak zvaná aquaponie. Velmi nás to nadchlo a chtěli jsme takový systém, jen lépe vypadající, do firmy pořídit. Nenašli jsme ale nikoho, kdo by takové systémy vyráběl, o aquaponii se zajímal, a to nejen v ČR, ale ani v celé Evropě.

Leden 2000

Inception

V roce 2000 jsme začali s rybníkářstvím. Postupem času jsme si pronajali nebo koupili více než 20 rybníků. Založili jsme rybníkářskou firmu se zaměřením na chov ryb a na sportovní rybolov.